Informacje

Konkurs z nagrodami!!!

Jak powstrzymać pijanego kierowcę? kampania profilaktyczno-interwencyjna Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „RoPSAN”
Rodzice Przeciwko Sprzedaży Alkoholu Nieletnim.

Szczegóły konkursu na stronie www.ropsan.org.pl

Wirtualna Debata – Jak powstrzymać pijanego kierowcę?

Podziel się z nami swoimi refleksjami i przemyśleniami w dwóch różnych kwestiach:

a/ Jak zachowałbyś się, gdyby na Twoich oczach sprzedawano alkohol pijanemu kierowcy? Czy podjąłbyś jakąkolwiek interwencję? A może zwróciłbyś uwagę sprzedawcy dopiero po wyjściu nietrzeźwego klienta ze sklepu? Czy próbowałbyś zaangażować do interwencji inne osoby w kolejce?

b/ Co byś zrobił, gdyby nietrzeźwy kolega podczas wspólnej imprezy zaproponował, że podwiezie do domu Twoje znajome? Jakich użyłbyś argumentów, aby zrezygnował z takiego pomysłu?

NAGRAJ TELEFONEM KOMÓRKOWYM 1-2 MINUTOWY FILM Z TWOJĄ OPINIĄ, KOMENTARZEM W TEJ SPRAWIE I WYŚLIJ GO NA WSKAZANY ADRES MAILOWY: debata@ropsan.org.pl (za pośrednictwem programu WeTransfer, który służy do przesyłania filmów i innych dużych plików). Pamiętaj, że Twoja filmowa wypowiedź nie może być wulgarna, ani rasistowska, nie może też nikogo poniżać lub wykluczać. NARUSZENIE KTÓREJŚ Z TYCH ZASAD SPOWODUJE AUTOMATYCZNE USUNIĘCIE TWOJEGO FILMU Z WIRTUALNEJ DEBATY.

Możesz mówić „z głowy” albo czytać napisany wcześniej tekst. Staraj się skupić na najważniejszych kwestiach i pomysłach, jakie Twoim zdaniem warto przedyskutować podczas DEBATY.

WIRTUALNA DEBATA pt. „Jak powstrzymać pijanego kierowcę?” jest zbiorem nagranych przez Was filmów – komentarzy, przedstawiających Wasze opinie i przemyślenia na postawione powyżej pytania dot. kwestii bezpieczeństwa i odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. Nie oczekujemy, że podasz nam gotowe rozwiązania, ale że podzielisz się swoimi refleksjami i zachęcisz do tego innych znajomych. Przygotowane przez Was filmy zostaną umieszczone na stronie internetowej www.ropsan.org.pl w zakładce FILMY. Prosimy o nadsyłanie filmów do 28 grudnia 2020 r.

Prosimy, abyście wypełnili również krótkie oświadczenie, w którym potwierdzicie swoją zgodę na wykorzystanie Waszego filmu – komentarza w ramach WIRTUALNEJ DEBATY związanej z realizacją kampanii Powstrzymać pijanego kierowcę”.

Każda osoba może przygotować max. dwa 1-2 minutowe filmy.

Wyróżnienia i nagrody.

Wśród osób, które nadeślą do WIRTUALNEJ DEBATY swoje 1-2 minutowe filmy będące własnym komentarzem/opinią do wspomnianych wcześniej dwóch kwestii:

a/ JAK BYĆ NIEOBOJĘTNYM ŚWIADKIEM, kiedy kasjer w sklepie sprzedaje alkohol nietrzeźwemu kierowcy;

b/ JAK BYĆ NIEOBOJĘTNYM ŚWIADKIEM, gdy osoba nietrzeźwa (kolega lub nieznajomy) bawiący się na tej samej imprezie (prywatce), na której Ty również jesteś i się bawisz – proponuje Twoim znajomym, że podwiezie ich do domu lub do centrum miasta;

wylosujemy 10 BONÓW TOWAROWYCH O WARTOŚCI 100 PLN KAŻDY. Filmy prosimy nadsyłać do 28 grudnia 2020 r.
Osoby te otrzymają także specjalny Certyfikat Nieobojętnego Człowieka.

Skip to content